Pokaz filmu „Fanatyk” i spotkanie z twórcami

W  czwartek 25 stycznia 2018 zapraszamy na pokaz specjalny filmu „Fanatyk” oraz spotkanie z jego twórcami! Długo wyczekiwana produkcja, która swoją premierę miała w wigilię w serwisie Showmax zagości na ekranie Kina w Bombie. O 20:00 rozpocznie się pierwsza projekcja a o 21:00 zapraszamy na spotkanie z reżyserem Michałem Tylką oraz kompozytorem, autorem muzyki do filmu Kamilem Tuszyńskim. Rozmowę poprowadzi historyk sztuki i kurator Piotr Zdybał. Wstęp wolny.
„Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa” – tak zaczyna się jeden z najbardziej kultowych tekstów, jakie wyprodukował polski internet. Napisany przez anonimowego twórcę, ukrywającego się pod pseudonimem Malcolm XD, błyskawicznie stał się jednym z najczęściej przesyłanych tekstów w sieci. Na jego podstawie oparty jest scenariusz „Fanatyka”. W rolach głównych wystąpią Piotr Cyrwus i Mikołaj Kubacki. W filmie pojawią się również Anna Radwan, Marian Dziędziel i Jan Nowicki.
Chociaż geneza filmu wywodzi się z głębin internetu, a niektóre nawiązania do memów, kultowych tekstów czy filmów wychwycą jedynie zaawansowani w kulturze internetowej użytkownicy, tak naprawdę film opowiada o relacjach ojciec-syn i o polskiej rodzinie. O tym, jak szaleństwo przechodzi ze znerwicowanego ojca (Piotr Cyrwus) na aspołecznego, uzależnionego od internetu syna (znakomity Mikołaj Kubacki).
Film powstał przy wsparciu Małopolskiego Studia Debiutów prowadzonego przez Krakowski Klaster Filmowy, współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Na jego produkcję złożyli się również darczyńcy w ramach akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi. Aukcja na rzecz „Fanatyka” została mianowana zbiórką wszechczasów.
Bomba Na Placu, pl. Szczepański 2, Kraków
czwartek, 25 stycznia 2018
start: 20:00
wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s