Przygoda

We wtorek 9 stycznia 2018 o godz. 20:00 zapraszamy do Bomba Na Placu na prelekcję i pokaz filmu „Przygoda” (1960) w reż. Michelangelo Antonioniego – kultowego włoskiego reżysera, scenarzysty i montażysty, zdobywcy głównych nagród na wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych w Europie: Złoty Niedźwiedź za „Noc” (1961), Złoty Lew za „Czerwoną pustynię” (1964) oraz Złota Palma za „Powiększenie” (1967).

Film opowiada historię trójki przyjaciół: Anny (Lea Massari), jej przyjaciółki Claudii (Monica Vitti) oraz narzeczonego Anny – Sandro (Gabriele Ferzetti), który organizuje rejs jachtem. Kierują się ku malowniczym Wyspom Liparyjskim i zatrzymują na jednej z nich. Sielanka weekendowego wypadu trwa do momentu, w którym Anna w tajemniczy sposób znika. Sandro i Claudia podejmują wspólne poszukiwania, sprawdzając na własną rękę każdy kolejny trop i każdą pogłoskę dotyczącą zaginionej…

Projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie, które wygłosi historyk sztuki i kurator Piotr Zdybał. Spotkanie odbywa się w ramach cotygodniowego przeglądu wybranych dzieł włoskiego kina w Bombie na Placu.

wstęp wolny

PRZYGODA / L’Avventura(1960)
reżyseria i scenariusz: Michelangelo Antonioni
obsada: Gabriele Ferzetti, Monica Vitti, Lea Massari i inni


Wydarzenie na Facebooku