Video-art na Fresh Film Fest

295175_4511523903356_423960346_n.jpg

Filmový Fresh Film Fest, který začal ve středu a v Praze na několika místech zůstane do neděle, nabízí kromě desítek snímků také doprovodný program s výstavami, workshopem nebo cyklojízdou. Žádnou vstupenku přitom potřebovat nebudete.
V prostoru NoD Roxy se konají nejen večerní koncerty, otevřena je také instalace polského videoartu, který navazuje na výstavu Nevědí proč, ale dělají to. Ve Francouzském institutu se každý den do konce festivalu koná od 17 do 21 hodin workshop LomoKino, kde se zájemci naučí pracovat s analogovou kamerou, vycházející z dnes již kultovního sovětského fotoaparátu Lomo.
Videoprojekce navazují na výstavu, která se uskutečnila v Londýně a Madridu v roce 2011. Prezentované filmy pracují se stereotypními obrazy Poláka: horlivého vlastence, angažovaného umělce, barda víry, nesnaží se je vyvrátit, ale spíše ukázat jiný úhel pohledu a pro českého diváka mohou být novým, auto-ironickým obrazem polského umělce.
Mezi autory jsou jak známé tváře polské umělecké scény (Alicja Żebrowska, Konrad Smoleński, Karol Radziszewski), tak debutanti (Maks Cieślak, Piotr Grabowski). Kurátorem výstavy je Piotr Sikora, koordinátorem Piotr Zdybał.

Fresh Film Festival